DODBOD - Web Tasarım - Web Sitesi - SEO - İzmir

iş başka arkadaşlık başka

Sözleşmeler

Dodbod İzmir web tasarım, web yazılım ve SEO hizmetleri sunan firmamızın örnek web tasarım sözleşmesi sayfasıdır buradaki web tasarım sözleşmeleri örnektir.


1.Taraflar

Bir tarafta ................................................................................................ adresinde mukim Dodbod web tasarım, web yazılım, seo, e-ticaret, sosyal medya danışmanlığı hizmetleri firması (Kısaca Dodbod web tasarım olarak anılacaktır) ile diğer taraftan ............................................................................................................................ adresinde  mukim ..................................................................................................... (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

 

2.Konu

İşbu sözleşme MÜŞTERİ’ nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet yazılımlarının Dodbod web tasarım tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır.

 

3.Müşterinin Yükümlülükleri

  • MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların yükleneceği sunucu (server) sistemini ve bu sistemin çalışabilmesi için gerekli donanım/yazılım gereksinimlerini kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.
  • Web tasarımının düzenlenmesi ve tasarlanması aşamasında gerekli olan resim ve yazılı dokümanları kendisi tedarik etmeli veya ettirmeli, resimleri bilgisayar ortamında veya yüksek kalitede Dodbod web tasarım a iletmelidir. Müşterinin gerekli dokümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmeden dolayı Dodbod web tasarım sorumlu tutulamaz 
  • MÜŞTERİ, Dodbod web tasarım tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının Dodbod web tasarım ‘a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder
  • MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, Dodbod web tasarım ’ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder

 

4.Dodbod Web Tasarım Yükümlülükleri

  • Müşteri’nin tanıtım ve reklâm için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla yükümlüdür.
  • Müşteri’ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek yazılımsal hataları ve sorunları 1 hafta içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Bu düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.
  • Müşteri, için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki basit değişiklikler (komple tasarım ve kod değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli çalışmayı tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme entegre edeceğini beyan eder. Bu düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir.
  • Müşteri tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım ve kod değişikliği gerektiren düzeltmeler, sayfa eklemeler) için, gerekli çalışmayı tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.
  •  

 

5.Gizlilik

Hem Dodbod web tasarım hem de Müşteri birbirlerinin gizlilik kurallarına saygı göstermelidir. üçüncü şahıslarla paylaşılması zorunlu olmayan ve zaten diğer kişilerin ulaşımına açık olmayan tüm bilgiler gizli kabul edilip başka kişilerle paylaşılmamalıdır.

 

6.Garanti

Web sitesinin, istenen her türlü fonksiyonu yerine getirecek şekilde testleri tamamlandıktan sonra çalışır durumda yayımlandığı tarihten itibaren başlayacak ve toplam garanti süresi  1 yıl olacaktır.    

Dodbod web tasarım tarafından titizlikle geliştirilecek ve test aşamasında olası hatalardan arındırılacak  web sitesinde, 1 yıllık garanti süresi içerisinde olabilecek yazılım veya tasarım hatalarının düzeltilmesinde veya sitenin çalışmaması durumunda  müdahale edilip çalışır duruma getirilmesi esnasında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. 

 

7.Ücretlendirme ve Ödeme

Web sitesinin hazırlanması için belirli ücret önceden kararlaştırılmış olup gerekli tercümeler ve satın alınması gereken görseller hariç ...................................... olarak belirlenmiştir.

Müşteri bu ücretin %60’sini peşin , %40’sini iş bitiminde fatura karşılığı ödeyecektir. İş bitiminde site hazır halde yazılı veya mail yolu ile onaylı olarak teslim edilip, gerekli kontroller bitirildikten sonra kesilecek fatura tarihinden en geç bir hafta sonra ödeme yapılmalıdır. Gecikme halinde aylık olarak ödeme yapılana kadar verilen hizmet duraklatılacaktır.

 

8.İşin Tamamlanması

Web sitesinin hazırlanmasında Müşteri haricinde bir sebepten dolayı iş tamamlanmayacak ise Dodbod web tasarım aldığı tüm ücretleri iade etmek zorundadır.

 

9.Proje Amacı

Günümüz teknolojisine uygun, gerek görsel gerkese de teknolojik olarak kurumu en iyi şekilde temsil edecek projeyi oluşturmak.

Anlaşmada yer aldığı taktirde, üst düzeyde arama motorları alt yapısına uygun olarak kurumun ziyaretçi sayısını maksimum düzeye çıkarmak.

 

10.Teknik Şartname 

- Kurumsal kimliğe uygun tasarım oluşuturulacak

- Teknolojinin elverdiği en üst hız seviyesine sahip olacak ( sayfa oluşturma süresi ortalama 0,3 sn)

- HTML5 altyapısı

- PHP yazılım dili

- Mükemmel derecede güvenli bir proje

- W3C sıfır hata sertifikası

- Tüm tarayıcılara uyumluluk (IE7 üzeri ve tüm güncel tarayıcılar, IPAD uyumluluğu)

- Kullanıcı dostu tasarım

- %100 arama motoru optimizasyonu

- URL Rewrite (Perma Link)

- Sayfa isimleri ilgili içeriğin ismini taşıyacak.

- XHTML/CSS

- Css yapısı kullanılacak

- W3C css ve xhtml standartlarına uygun olarak kodlanacaktır.

- Tüm sayfa içi geçişler arama motorlarının takip edebileceği düzende birbirine bağlanacaktır.

- Tüm link bağlantıları arama motorları için açıklayıcı metinler içerecektir.

- Tüm resim dosyaları arama motorları için açıklayıcı metinler içerecektir.

- Her içerik sayfasına özel Sayfa Başlığı tanımlanacaktır.

- Her içerik sayfasına özel Description(Açıklama) tanımlanacaktır.

 

11.Proje Yapı Şekli ve Süreci

Dodbod web tasarım müşteriye sağlayacağı internet adresi aracılığıyla müşterinin sitenin yapım aşamasını, ve yapılan çalışmayı takip edebilmesini sağlayacaktır.

Projenin yapım süreci ana sayfa onaylanmasının ardından 30 iş günüdür.

 

12.Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

12 maddeden ve 3 sayfadan oluşan iş bu sözleşme 03/01/2015 tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiştir.

 

Dodbod.com

düşünce dağı
TELEFON +90 850 550 22 78
Copyright © 2017, DODBOD